Duet Trans

Moja pierwsza podróż do Niemiec - kompletny poradnik

Wybierasz się do Berlina czy Monachium, a może do innego miasteczka w kraju naszych sąsiadów? Niezależnie od celu podróży, powinieneś się do niej dobrze przygotować. Konieczne będzie na przykład zadbanie o zdrowie i zabezpieczenie się na wypadek zapotrzebowania na opiekę medyczną. Co jeszcze musisz wziąć pod uwagę, decydując się na transport do Niemiec? Nasz poradnik pomoże Ci zorganizować się przed przejazdem, dzięki czemu lepiej odnajdziesz się w nowym miejscu.

Sprawy formalne – co musisz załatwić przed przejazdem do Niemiec?

Na początek załatw kwestie związane z ubezpieczeniem oraz roamingiem. W kraju, do którego się wybierasz, nasz Narodowy Fundusz Zdrowia może pokryć koszty leczenia, jednak jeśli będą one wysokie albo zostanie Ci udzielona pomoc spoza refundowanego zakresu usług medycznych, musisz się liczyć z wydatkami. Aby temu zapobiec, skorzystaj z oferty dodatkowego ubezpieczenia. W ten sposób możesz uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji oraz skuteczniej zabezpieczyć się na czas transportu i pobytu w Niemczech.

Pamiętaj również, aby dopytać o warunki roamingu u Twojego operatora. Jeśli opuszczasz kraj na dłuższy czas, prawdopodobnie okaże się, że korzystniej będzie wybrać zupełnie nową ofertę, która pozwoli Ci taniej rozmawiać z bliskimi pozostającymi w Polsce.

Wybór transportu

Kolejna ważna sprawa to przejazdy do Niemiec. Do wyboru masz różne opcje, a jedną z bardziej ekonomicznych i wygodnych jest transport busem. Możesz również wybrać się w podróż własnym samochodem, jednak wówczas musisz pamiętać, aby zapoznać się z przepisami obowiązującymi na miejscu. Niezbędna będzie na przykład znajomość ograniczeń prędkości czy zasady dotyczące stosowania świateł. Warto również zakupić poza ubezpieczeniem OC mieć także autocasco.

Jeśli decydujesz się na przejazd do Niemiec busem i nie planujesz poruszać się autem również na miejscu, wystarczy, że upewnisz się co do rzetelności wybranej firmy transportowej. Dla własnego bezpieczeństwa warto wiedzieć, czy kierowcy prowadzący pojazdy posiadają doświadczenie, a busy są przed każdym przejazdem dokładnie sprawdzane pod kątem sprawności technicznej.

Skontaktuj się z nami

DUET TRANS

ul. Gen. Madalińskiego 13
85-331 Bydgoszcz

tel. 789 291 872

krzysztof@buss.com.pl

NIP: 5540404577

601634594