Duet Trans

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Stolica naszych zachodnich sąsiadów zachwyca swoim historycznym pięknem oraz bogactwem atrakcji. Warto spędzić w Berlinie dłuższy czas, podziwiając zabytki architektury, fascynujące muzea i galerie oraz skorzystać z rozrywek dla całej rodziny. Jakie są nasze propozycje zwiedzania w największym mieście w Niemczech?

Historyczny spacer po Berlinie

Jeśli planujesz transport do Niemiec i wiesz, że będzie okazja, aby poznać ten kraj bliżej, zachęcamy do rozpoczęcia przygody spacerem po Berlinie. Znajduje się tu wiele okazałych budowli, których piękno widać już na zewnątrz. Warto zobaczyć chociażby Reichstag, czyli siedzibę niemieckiego parlamentu. Można zwiedzić budynek od środka, jednak kolejki są zwykle duże, dlatego spora część zwiedzających decyduje się poprzestać na zachwycaniu się architekturą podczas spaceru.

Warto podziwiać także Bramę Brandenburską, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy czy Alexanderplatz. Inną opcją jest spacer w okolice Muru Berlińskiego. Jeśli jego historia szczególnie Cię interesuje, to wybierz się również do Ścieżki Pamięci Muru Berlińskiego. Dowiesz się tam więcej na temat prób jego przekroczenia.

Atrakcje dla całej rodziny – które warto odwiedzić?

Będąc w Berlinie całą rodziną, warto poświęcić czas zarówno na poznawanie historii, jak i korzystanie z rozrywek, po których dzieci z pewnością długo nie ochłoną z wrażenia. Przykłady miejsc, które spodobają się najmłodszym to m.in.: AquaDom w Hotelu Radisson Blu, a także ogród zoologiczny i botaniczny.

Chcesz zobaczyć największy, cylindryczny zbiornik z wodą morską, w którym żyje niemal sto różnych gatunków ryb? W ogromnym akwarium AquaDom będziesz mógł je podziwiać z dołu lub za niewielką opłatą przejechać się windą znajdującą się wewnątrz konstrukcji. Jeśli Ty i Twoje pociechy lubicie zwierzęta, spodoba się Wam również berliński ogród zoologiczny, w którym znajduje się około półtora tysiąca gatunków.

Stolica Niemiec – wiele możliwości spędzania czasu

Berlin obfituje w jeszcze wiele atrakcji takich, jak: Muzeum NRD, Katedra Berlińska oraz Muzeum Historii Naturalnej. Każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie. Pewne jest, że: czy to słońce, czy deszcz, w czasie pobytu w Berlinie na pewno nie będziesz się nudzić!

Skontaktuj się z nami

DUET TRANS

ul. Gen. Madalińskiego 13
85-331 Bydgoszcz

tel. 789 291 872

krzysztof@buss.com.pl

NIP: 5540404577

601634594